Sa oled siin

Laanet: Eesti ja Singapur tugevdavad kaitsekoostööd

13. Mai 2022 - 14:25

Täna kohtus kaitseminister Kalle Laanet Singapuri kaitseministri Dr Ng Eng Hen’iga, et arutada kahepoolset koostööd ja julgeolekuolukorda NATO idatiival.

“Singapur ja Eesti on mõlemad väikeriigid ning teame, mida tähendab suurriigi kõrval elamine. Meid ühendab usk e-lahendustesse, laiapindsesse riigikaitsesse, meil on reservväel põhinevad kaitseväed ja avatud majandused. Väikeriikidena oleme ka rahvusvahelisel õigusel põhineva maailmakorra eestkõnelejad,” ütles minister Laanet.

“On väga positiivne, et Eesti ja Singapuri vaheline kaitsekoostöö tiheneb veelgi. Kahe vastastikuse mõistmise memorandum allkirjastamine on hea tõestus tihenevast koostööst,” ütles kaitseminister.

“Näeme, et kaitsetööstuse koostöö on eriti perspektiivne kõrgtehnoloogia osas,” lisas Laanet.

Eesti ja Singapuri kaitseministeeriumid allkirjastasid täna kaitsekoostöö raamleppe, tihendamaks koostööd kaitsepoliitikas, personalikoolituses, ajateenistuses, küberjulgeolekus, laiapindses riigikaitses ja kodanike kaasatuses. Ministeeriumid allkirjastasid ka teise vastastikuse mõistmise memorandumi küberkoostöö tihendamiseks.

Singapuri delegatsiooni neli päeva kestev visiit hõlmab endas kahepoolseid kohtumisi kaitseministeeriumis,  NATO Küberkaitsekeskuses, küberharjutusväljal CR14 ning Singapuri ministri osalemist panelistina Lennart Meri Konverentsi paneelis “Visions of China”.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee 

Fotod: Kaitseministeerium | Flickr