Sa oled siin

Vseviov: kaitseküsimustes valitseb Eesti ja Suurbritannia vahel täielik mõistmine ja usaldus

9. Märts 2018 - 13:40
Vseviov: kaitseküsimustes valitseb Eesti ja Suurbritannia vahel täielik mõistmine ja usaldus.
Vseviov: kaitseküsimustes valitseb Eesti ja Suurbritannia vahel täielik mõistmine ja usaldus.

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kohtus eile visiidil Suurbritanniasse Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi kantsleri Stephen Lovegrove’iga ning külastas riiklikku küberkaitsekeskust.

Kohtumisel Lovegrove’iga arutas Vseviov NATO liitlaste kohalolu (eFP), NATO tippkohtumise, küberkaitse ja kahepoolse kaitsekoostöö teemadel. 

Kantslerid rääkisid järgmistest sammudest NATO tugevdusvõime parandamisel, mis on olulised nii eFP kui laiema Alliansi hoiaku tugevdamisel.

“Suurbritannia ja Eesti seisukohad NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisel on sarnased. Peamised märksõnad Alliansi kaitsevõime tugevdamisel on kiirus, mis nõuab vägede siirmisvõimekuse parandamist ning muutunud julgeolekuolukorraga kohanemise jätkumine kõigis domeenides, sealhulgas küberdomeenis,” ütles Jonatan Vseviov.

Kantslerite kohtumisel oli teemaks ka küberkoostöö tihendamine. Vseviovi sõnul on kahe riigi lähedased kaitsealased suhted heaks pinnaseks küberkaitsealase koostöö edendamiseks, sealhulgas ühiste õppuste raames.

Samuti rääkisid Vseviov ja Lovegrove kahepoolsest kaitsekoostööst, mille oluliseks osaks on ühised operatsioonid. “Riigikogu kiitis veebruaris heaks Eesti tegevväelaste lähetamise Afganistani, kus osaletakse Resolute Support missioonil koos Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide üksustega,” lausus Vseviov.

Samuti on Suurbritannia teatanud otsusest panustada Prantsusmaa juhitud operatsioonile Barkhane Saheli regioonis, milles osalemiseks plaanib kaitseministeerium küsida lähinädalatel mandaati.

Jonatan Vseviov tänas ka kantsler Lovegrove’i Suurbritannia juhtrolli eest eFP-s Eestis.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee