Sa oled siin

Montenegro kaitseminister tutvus Eesti riigikaitsega

30. September 2016 - 16:34

Sel nädalal Eestit külastav NATO peatse liikmesriigi Montenegro kaitseminister Milica Pejanović-Đurišić tundis huvi nii õhuturbe kui küberkaitse vastu.

Kuna Montenegro riigikaitse üks prioriteetidest on küberkaitse arendamine, tutvus kaitseminister Đurišić Eesti selle valdkonna võimekustega. Minister külastas NATO küberkaitse koostöökeskust, Riigi Infosüsteemi Ametit, küberkaitseliitu ning e-Estonia showroom’i.

Kaitseminister Đurišić tutvus ka õhuväe lennubaasiga Ämaris ning sai ülevaate NATO Balti õhuturbe missioonist. 

Neljapäeval osales Đurišić Tallinnas peetud rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil ABCD avapaneelis koos Eesti kaitseministri Hannes Hanso ja Ameerika Ühendriikide suursaadikuga NATO juures Douglas Lute’iga.

Kaitseminister Hanso sõnul on NATO kui organisatsiooni jaoks oluline hoida uksed avatud uute liikmete jaoks.

„Eesti on alati toetanud NATO täiendavat laienemist. Montenegro liitumine alliansiga on oluliseks märgiks, mida me saame näiteks tuua meie partnerriikidele Ukrainale ja Gruusiale: NATO uks on avatud,“ ütles Hanso.  

NATO on Montenegrole esitanud kutse liitumiseks Alliansiga, liitumisprotseduuri lõppemisel saab Montenegrost NATO 29. liikmesriik.

Veel uudiseid samal teemal

08.05.2019|Kaitseministeerium

Kaarli kirikus mälestati Teises maailmasõjas langenuid

Täna mälestati Eesti Kaitseväe kaplaniteenistuse juhatamisel Kaarli kirikus Teises maailmasõjas langenuid, okupatsioonivõimude poolt toime pandud repressioonide ja kuritegude ohvreid.

08.04.2019|Kaitseministeerium

Kaitseministeerium käivitas küberjulgeoleku väljaõppekeskuse

Täna alustas tegevust küberjulgeoleku väljaõppekeskus CR14, millest kujuneb Kaitseministeeriumi valitsemisala ja tema partnerite küberkoolituste keskus ning baas kaitseväe ja NATO  küberharjutusväljale.