Sa oled siin

Luik arutas Berliinis Ukraina kriisi

28. November 2018 - 9:02
Luik arutas Berliinis Ukraina kriisi
Luik arutas Berliinis Ukraina kriisi

Kaitseminister Jüri Luik kohtus Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeniga, kellega käsitles Venemaa rünnakut Ukraina aluste vastu Aasovi merel. 

Mõlemad ministrid kinnitasid olukorra tõsidust. "Venemaa relvastatud rünnakut ei tohi alahinnata. Tegu ei ole eksituse või pelga intsidendiga ning ohtu tuleb näha reaalse ja tõsiseltvõetavana," rõhutas Luik.

Kohtumisel arutati ka NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamist, Balti õhuturvet ning arenguid Euroopa Liidu kaitsekoostöös.

Saksamaa on otsustanud ühineda Eesti juhitud mehitamata maismaaplatvormi EL-i kaitsekoostöö projektiga. Kaitseminister Luige hinnangul lisab Saksamaa liitumine projektile kaalu.

Lisaks kohtus Eesti kaitseminister Luik Angela Merkeli välispoliitika nõuniku Jan Heckeriga ja osales Berliini välispoliitika foorumil paneelis, milles analüüsiti Venemaa globaalseid ambitsioone.

Eestil ja Saksamaal on olnud pikaaegne ning tihe kaitsekoostöö, ulatudes võimearendusest ja hangetealasest koostööst hariduse ja väljaõppeni. Saksa õhuväe hävitajad tagavad praegu Eesti õhuturvet.

Berliini välispoliitika foorum on suurim ja olulisim Berliinis korraldatav iga-aastane välispoliitikakonverents, millel osalevad poliitikud, kõrgemad riigiametnikud, eksperdid ja ajakirjanikud Euroopast, Lähis-Idast, Aasiast ja Ameerikast.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee