Sa oled siin

Kaitseväelaste päevast toiduraha suurendatakse

6. Oktoober 2017 - 9:31
Kaitseväelaste päevast toiduraha suurendatakse

Kaitseminister Jüri Luik allkirjastas määrused, millega ajateenijate toiduraha päevamäär tõuseb kaks eurot ning kaitseväelaste välitoitlustuse päevaraha suureneb umbes kolmandiku võrra.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul peituvad peamised põhjused toiduraha suurendamiseks toiduainete kallinemises ning eesmärgis tagada kaitseväelastele kvaliteetne, mitmekülgne ja tänapäevane toitlustus.

„Päevamäärad kehtestati viis aastat tagasi. Tänaseks on muutunud nii toiduainete hinnad kui ka toitlustamise põhimõtted. Seetõttu peame kaitseväelaste toitlustamist kaasajastama,“ märkis Luik.

Ajateenijate toiduraha kasvab 5,55 eurolt 7,55-le päevas.

Välitoitlustuse – mida saavad lisaks ajateenijatele ka tegevväelased ja reservväelased – toitlustamise päevaraha määra tõstetakse 35 protsendilt 70-le.

Kaitsevägi on üle minemas lahtiselt toidult toitlustustooraine pakkidele, millest valmistatakse sööki õues väliköökides.

Eelpakendatud jao toidupakid on kallid, kuid säilivad kauem ning on ühtselt jaotatavad kõikidele kaitseväe teenistujatele.

Tõusnud on ka väliõppusel sisseostetava toitlustusteenuse hinnad. Kaitseväeteenistuse seaduse alusel muutuvad määrused „Ajateenijale ja reservväelasele tagatava toitlustuse ulatus ja kord“ ja „Tegevväelase toitlustuse tingimused ulatus, kord ja maksumus“.

Määruseid hakatakse rakendama tagasiulatuvalt alates käesoleva aasta 25. septembrist.

Muudatusega kaasnevad täiendavad kulud summas 0,3 miljonit eurot aastas on planeeritud Kaitseväe eelarvesse.