Sa oled siin

Kaitsetööstuse arenduse toetuse võitis küberkaitseõppuste keskkond

29. Mai 2015 - 14:34

Kaitseministeeriumi korraldatud kaitsetööstuse arendustegevuse toetuste konkursil otsustati 48 600 euroga toetada automatiseeritud küberkaitseõppuste platvormi arendust.

Toetuse saanud OÜ ByteLife Solutions projektil on kaitsetööstuse arenduskomisjon hinnangul suur  rahvusvaheline potentsiaal ning ühtlasi haakub see projekt hästi Eesti rahvusvahelise kuvandiga.

Kolmandat korda korraldatud avalikule kaitsetööstuse arendustegevuse toetuste taotlemise konkursile laekus kokku seitse taotlust, toetusteks oli kokku ette nähtud kuni 275 000 eurot.

Kui eelmistel aastatel on konkursilt oma projektidele toetust saanud kolm-neli ettevõtet, siis seekord ainult üks. Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Nele Loorents sõnul on toetuse saamiseks latt aastatega kõrgemale nihkunud ja konkursile esitatavad projektid peavad seetõttu olema piisavalt hästi ette valmistatud.

„Ootame kindlasti ka järgmisel aastal vähemalt sama palju osalisi kandideerima, kuid eeldame, et esitatavad projektid on kvaliteetsed ning hoiavad arendustegevuse taset jätkuvalt kõrgel,“ ütles Loorents.

Kaitsetööstuse arenduskomisjon pidas vajalikuks, et  konkursist üle jääv raha saaks 2015. aasta jooksul suunatud siiski sihtotstarbeliselt kaitsetööstuse arendamisse. „Eesti kaitsetööstuse sektori areng on riigile oluline ja soovime innustada ettevõtjad kindlasti jätkama innovatsiooniprojektidega, et järgmisel aastal esitataks konkursile taas head ideed ja hästi ettevalmistatud projektid,“ ütles Loorents.

Kaitsetööstuse Arendustoetuste konkursile esitatud taotlusi hindas kaitseministeeriumi kaitsetööstuse arenduskomisjon, kuhu kuuluvad esindajad kaitseministeeriumist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, kaitseväest, siseministeeriumist, politsei- ja piirivalveametist, EASist, patendiametist ja arengufondist. Taotluste hindamisel lähtuti projekti otstarbekusest riigikaitse ja julgeoleku jaoks ning oluline oli ka projekti rahvusvaheline konkurentsivõime. Samuti võeti arvesse projekti tasuvust, ettevõtte võimekust ja arendusprojekti teisi rahastajaid.

Kaitsetööstuse arendustegevuste konkurss on osa kaitsetööstuspoliitikast, mille eesmärk on rajada tugev ja ekspordivõimeline kodumaine kaitsetööstus. Konkursil saavad osaleda kaitsevaldkonnaga seotud teadus- ja arendusprojekte arendavad Eestis registreeritud ettevõtted.

Veel uudiseid samal teemal

08.04.2019|Kaitseministeerium

Kaitseministeerium käivitas küberjulgeoleku väljaõppekeskuse

Täna alustas tegevust küberjulgeoleku väljaõppekeskus CR14, millest kujuneb Kaitseministeeriumi valitsemisala ja tema partnerite küberkoolituste keskus ning baas kaitseväe ja NATO  küberharjutusväljale.

05.04.2019|Kaitseministeerium

Kantsler Prikk Varssavis: NATO idatiiva riikide kaitsekoostöö süveneb

Kantsler Prikk Varssavis: NATO idatiiva riikide kaitsekoostöö süvenebarssavis toimus 4.- 5. aprillil NATO idatiiva ehk B9 riikide kaitseministrite kohtumine, mida võõrustasid Poola president Andrzej Duda ja Poola kaitseminister Mariusz Blaszczak.