Sa oled siin

Kaitseminister tänas Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi

11. Oktoober 2018 - 9:52
Kaitseminister tänas Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi
Kaitseminister tänas Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi

Kaitseminister Jüri Luik külastas Afganistanis NATO juhitud missioonil Resolute Support teenivaid Eesti kaitseväelasi. Eesti jalaväe rühma ülesanne on pakkuda väekaitset Afganistani julgeolekujõude nõustavatele liitlaste üksustele.

“Eesti on rahvusvahelise kogukonna aktiivne liige ja valmis panustama julgeoleku ning stabiilsuse tagamisse ja terrorismi vastu võitlemisse. Selle heaks näiteks on teenistus siin, Afganistanis kui ka teie relvavendade teenistus Malis,” sõnas kaitseminister Luik Eesti kaitseväelastele nendega kohtudes.

Minister tutvus kontingendi Estpla-27 tööga tehes kaasa patrullsõidu Kabuli rohelises tsoonis. Luik tunnustas meie kaitseväelasi nende panuse eest Eesti ja liitlaste julgeoleku tagamisse.

“Tänu teile, kes te siin täna auga teenite, ning neile, kes varem on teeninud, võib Eesti riik olla kindel, et ka meie mured on meie liitlaste mured,” ütles Luik. Kaitseminister tunnustas ka meie sõdurite lähedasi ja perekondi.

Kabulis teenib Resolute Support missioonil 32 Eesti kaitseväelast. Lisaks panustab Eesti ühe staabiohvitseriga Kabulis ning EOD-meeskonna ja kahe staabiohvitseriga Afganistani põhjaosas.

“Ma tahan tunnustada teie professionaalsust ja võin kinnitada, et olen siinse missiooni ülematega kohtudes kuulnud vaid kiiduavaldusi meie sõdurite oskuste ja pühendumuse kohta,” lausus kaitseminister Luik.

Kabulis teeniv Eesti jalaväe rühm kuulub Ühendkuningriigi kompanii koosseisu, kuhu lisaks Eestile kuulub veel seitse riiki.

Kaitseminister Jüri Luik kohtus Afganistani visiidi jooksul ka president Mohammad Ashraf Ghani ja kaitseminister Tariq Shah Bahramiga.

Fotod:  https://drive.google.com/drive/folders/1x3zQUoafWpgxOhqwGccT1F6Af1lfQLXU...

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee