Sa oled siin

Kaitseminister autasustas Liibabonist naasnud rahuvalvajaid

31. Mai 2016 - 14:17

Kaitseminister Hannes Hanso andis täna üle missioonimedalid eelmisel nädalal Liibanonist rahuvalvemissioonilt UNIFIL naasnud kaitseväe jalaväerühma Estpla-20 kaitseväelastele.

Kaitseminister ütles medaleid üle andes, et Eesti tagab UNIFILi missioonil osaledes oma julgeolekut, näidates üles solidaarsust oma liitlastega.

„Me toetume oma riigi kaitsel mitte ainult enda kaitsevõimele, vaid usaldame selles ka liitlasi. Et liitlased oleksid valmis meid aitama, peame meie omakorda mõistma ka nende julgeolekualaseid muresid, paljud neist asuvad teisel pool Vahemerd,“ rääkis Hanso. „Seetõttu panustab Eesti julgeolekusse Liibanonis ja Malis ning taotleme mandaati toetamaks liitlasi Iraagis.“

Estpla-20 osales kuuekuulisel rahuvalvemissioonil UNIFIL Lõuna-Liibanonis Soome-Iiri ühispataljoni koosseisus. Ühtekokku tegid Estpla-20 kaitseväelased oma rotatsiooni jooksul 474 erinevat patrulli, millest ligi pooled olid öised.

Koju saabunud jalaväerühma Estpla-20 vahetas välja jalaväerühm Estpla-21, mis jätkab samuti teenistust ühes kompaniis koos Soome kaitseväelastega. Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ligi 40 Eesti kaitseväelast.

Veel uudiseid samal teemal

08.04.2019|Kaitseministeerium

Kaitseministeerium käivitas küberjulgeoleku väljaõppekeskuse

Täna alustas tegevust küberjulgeoleku väljaõppekeskus CR14, millest kujuneb Kaitseministeeriumi valitsemisala ja tema partnerite küberkoolituste keskus ning baas kaitseväe ja NATO  küberharjutusväljale.

05.04.2019|Kaitseministeerium

Kantsler Prikk Varssavis: NATO idatiiva riikide kaitsekoostöö süveneb

Kantsler Prikk Varssavis: NATO idatiiva riikide kaitsekoostöö süvenebarssavis toimus 4.- 5. aprillil NATO idatiiva ehk B9 riikide kaitseministrite kohtumine, mida võõrustasid Poola president Andrzej Duda ja Poola kaitseminister Mariusz Blaszczak.