Sa oled siin

Kaitseministeerium toetab kaitsevaldkonna uurimist

19. Detsember 2018 - 11:32
Kaitseministeerium toetab kaitsevaldkonna uurimist
Kaitseministeerium toetab kaitsevaldkonna uurimist

Kaitseministeerium toetab tänavu seitset Eesti avalik-õiguslikus ülikoolis õppivat magistranti kaitsevaldkonna uurimisel 4250-eurose stipendiumiga.

Stipendiumitaotlejatel oli võimalus valida kokku 16 teema vahel. Populaarseimaks uurimisvaldkonnaks osutus sel aastal julgeolekupoliitika ning teemaks Euroopa strateegilise autonoomia tähendus ja mõju.

Stipendiumi pälvisid ka mitmed rakenduslikke teemasid – näiteks Eesti Kaitseväe individuaalvarustuse ümbertöötlemise võimalusi –  uurivad tudengid.

Kaitseministeeriumi innovatsioonivaldkonna juhi Ivar Jansoni sõnul pakuvad väljavalitud stipendiaadid Eesti ülikoolidest, nagu TalTech, Tartu Ülikool ja Tallinna ülikool oma uurimustega täiendavat väärtust Eesti sõjalisse arengu mõtestamisse.

„Kaitsevaldkonna spetsialistidega koos töötamine annab stipendiaatidele hindamatu kogemuse ning ma loodan, et koostöö jätkub ka pärast õpingute lõpetamist,“ märkis Janson.

Hindamiskomisjon hindas taotluste, magistritöö kavandi taset, uuenduslikkust ja eeldatavat panust kaitsevõime arendamisel.

Tänavu pälvisid stipendiumi:
• Elina Libek  – „Euroopa Liidu strateegiline autonoomia“
• Hannus Luure –  „Kaitsevaldkonna pildikeele arendamise võimalused vastavalt noorte sihtgrupi meediatarbimise trendidele“
• Tiina Lelumees – „Tekstiilijäätmete   mehaanilise  ja  keemilise  ümbertöötlemise  võimalused, ümbertöödeldud materjalide omadused ja uute toodete disain Eesti Kaitseväe individuaalvarustuse näitel“
• Peeter Pals – „Euroopa Liidu strateegiline autonoomia“
• Mihkel Kivi – „Teadmusjuhtimine Kaitseväes: hetkeseis ja arenguvõimalused“
• Marget Pähkel-Sedrik – „Kaitseväes omandatud juhtimiskogemuse rakendamine igapäevases elus“
• Lauri Laidna – „Mobiilsidel põhineva asukohapõhise teavitussüsteemi lahendused ning nende kasutamise võimalused Eestis julgeoleku ja turvalisuse tagamisel“

Kaitseministeerium toetab magistrantidele kaitsevaldkonna uurimist praegusel kuju kolmandat aastat, kuid perspektiivikate mõtetega magistrante ja doktorante on  toetatud ka varem. Paljud varasemate konkursside käigus valminud magistritööd on juba leidnud rakendust Kaitseministeeriumis ja selle asutustes.

Selle aasta konkursi tulemustega saab tutvuda Kaitseministeeriumi koduleheküljel:  http://www.kaitseministeerium.ee/et/eesmargid-tegevused/teadus-ja-arendu...

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee