Sa oled siin

Kaitseministeerium kutsub ettevõtjaid kaasa lööma uues kaitsevõime tehnoloogiat arendavas projektis

11. Oktoober 2017 - 11:59

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste rakendusuuringute keskus tutvustab Kaitseministeeriumis uut teadus- ja arendusprojekti, millele ootab ettevõtjatelt tagasisidet sisu ja teostatavuse kohta.

Kaitseväe uut projekti „Mehitamata süsteemid taktikalise taseme üksuse lahinguvõime tõstmiseks“ tutvustatakse, et julgustada Eesti kaitsetööstusettevõtjaid tegema koostööd ning moodustama laiapõhjalisi konsortsiumeid.

Pakkujaks sobiv konsortsium peaks koosnema 5–7 Eesti ülikoolist ja ettevõttest.

17. oktoobril Kaitseministeeriumis toimuva infopäeva eesmärk on leida potentsiaalseid projekti hankel osalejaid.

Projekti elluviimiseks soovitakse ettevõtetelt ja ülikoolidelt tellida teenusena teadus- ja arendustöid ning rentida seadmeid.

Üheaastase arendusprojekti eesmärk on suurendada Eesti Kaitseväe kompetentsi lahinguvälja võime hindamisel ning suurendada tulevaste Kaitseväe ohvitseride tehnoloogiaalast pädevust.

Projekti käigus tehakse hulk välikatseid, millega uuritakse, kuidas mehitamata maismaa- (UGV) ja lennusüsteemide (UAV) kasutamine mõjutab taktikalise taseme üksuse lahinguvõimet.

Ühtlasi selgitatakse katsetega välja, mismoodi UGV-sid ja UAV-sid transpordi, luure ja tulejõuga seotud ülesannete täitmiseks kasutada ehk millised peavad olema vastavate mehitamata sõidukite tehnilised parameetrid.

Lisaks analüüsitakse võimalikke lahendusi turvalise andmeedastuse ning küberkaitse tagamiseks.

Tuleval teisipäeval kell 12.30–14.00 toimuval infopäeval tutvustatakse lühidalt ka Euroopa Kaitsefondi teadus- ja arendusprojekti ja potentsiaalset võimalust selles osalemiseks.

Oma osalemisest anna palun teada reedeks, 13. oktoobriks Eneli Saabasele: eneli.saabas[at]kaitseministeerium[dot]ee, 717 0223, 59124712.