Sa oled siin

Hanso: liitlaste rasketehnika võiks paikneda Eestile lähemal kui 1000 miili

16. Mai 2016 - 9:32

Kaitseminister Hannes Hanso arutas Lennart Meri Konverentsi raames Tallinna külastanud USA asekaitseminister Robert Scher’i, USA asekaitseministri asetäitja Michael Carpenter’i, USA Euroopa maavägede ülema kindralleitnant Ben Hodges’i ja teiste kõrgete kaitseametnikega liitlassuhete arenguid ja NATO Varssavi tippkohtumiseks valmistumist.
 
„Kuna meie piirkonna julgeolekuolukorra kiiret paranemist ei ole oodata, siis Varssavi tippkohtumine ei ole mitte teekonna lõpp, vaid teetähis,“ ütles Hanso. „NATO eelseisva tippkohtumise tulemusel kokkulepitavad edasised tegevused peavad olema nii poliitiliselt kui sõjaliselt usutavad. NATO sõjaline nõuanne kaitseministritele oli selge: meie piirkond vajab rohkem liitlasvägesid.“
 
Hanso sõnul peab NATO jõudma nii poliitiliselt kui ka sõjaliselt teostatava lahenduseni. NATO esmaseks ülesandeks on kaitsta liitlasriike kogu alliansi piires ning Ameerika Ühendriikidel on selles kandev roll. Kohtumisel rõhutati, et NATO heidutus põhineb konventsionaalsel, raketikaitse- ja tuumaheidutusel - kõik komponendid on olulised ja muutunud julgeolekuolukorras tuleks kõiki neid heidutuse aspekte hoida ajakohastena.
 
„Eesti eesmärgiks on lahendus, mis oleks toimiv kõigi osapoolte jaoks. Meie soov on, et liitlaste rasketehnika püsiv asukoht oleks meile lähemal kui 1000 miili. Meie omalt poolt töötame koos Läti ja Leeduga selle nimel, et tagada liitlaste üksuste ja varustuse lihtsustatud liikumine üle riigipiiride ning et pakkuda head vastuvõtva riigi toetust.“
 
Hanso sõnul sai ta kohtumiselt järjekordse kinnituse, et Ameerika Ühendriigid on valmis aitama Eestit kaitsta, kuid samas peab Eesti jätkama iseseisva kaitsevõime arendamist.

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2019|Kaitseministeerium

Õppused Läänemerel näitavad liitlaste pühendumust

Liitlased viivad sel suvel Läänemerel läbi suuremahulised õppused, Ameerika Ühendriikide juhtimisel iga-aastase Balti regiooni rahvusvahelise õppuse BALTOPS ning Ühendkuningriigi eestvedamisel siirmisõppuse Baltic Protector.

31.05.2019|Kaitseministeerium

Kaitseinvesteeringute keskuse järgmine direktor on Kusti Salm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse järgmiseks direktoriks ministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salmi.

Kusti Salm asub ametisse 23. juulil, mil lõpeb praeguse direktori kolonel Rauno Sirgi kolmeaastane ametiaeg. Kolonel Sirk jätkab rotatsiooni korras teenistust kaitseväes.