Sa oled siin

Hanso kutsus Soome kaitseväelasi Kevadtormile

14. Oktoober 2015 - 12:28
kaitseminister Hannes Hanso ja Soome kaitseminister Jussi Niinistö täna Soome kaitseministeeriumis

Eesti ja Soome vahel võiks olla veel rohkem praktilist kaitsekoostööd ning Soome kaitseväelased võiksid osaleda kaitseväe suurõppusel Kevadtorm, ütles kaitseminister Hannes Hanso kohtumisel Soome kaitseministri Jussi Niinistöga.

„Meie julgeolekuhuvid ja arusaam julgeolekuolukorrast on praktiliselt identsed. Oleks loomulik, et Eesti ja Soome kaitseväelased teevad võimalikult tihedat koostööd,“ ütles Hanso kohtumisel Helsingis. „See, et Soome pole NATO liige, ei tohiks takistada praktilist sõjalist koostööd,“ ütles Hanso.

Hanso sõnul on konkreetne koostöövorm osalemine teineteise õppustel ja Soome kaitseväelased on Eestis toimuvatele õppustele teretulnud.

Kaitseminister Jussi Niinistö sõnul plaanib Soome järgmisel aastal osaleda Eestis rahvusvahelistel õppustel Baltops ja Saber Strike. Hanso kutsus Soome kaitseväelasi ka suurõppusele Kevadtorm.

Kaitseministrid arutasid ka regionaalse julgeoleku arenguid ning Soome lahe õhuruumi turvalisust. Hanso sõnul võiks kahe riigi õhuvägede koostöö olla tihedam, eriti mis puudutab õhuseirealast infovahetust olukordades, kus sisselülitamata transponderitega lendavad Vene Föderatsiooni relvajõudude lennukid kujutavad ohtu tsiviillennundusele.

Hanso tänas Soomet toetuse eest Eesti soomusmanöövervõime arendamisele. Tänavu osalesid Eesti kaitseväelased Soome Panssarikoulus soomusüksuste kursustel ning hakkavad Eestis välja koolitama jalaväe lahingumasinate CV90 juhte. Esimesed Hollandist hangitavad jalaväe lahingumasinad jõuavad Eestisse järgmisel aastal.

Ministrid arutasid ka kaitsehangete alast koostööd, kus Eestil ja Soomel on hea kogemus keskmaa õhuseireradarite ühishankest ning tulevikus on võimalikud laskemoona ühishanked.

Hanso ja Niinistö leppisid kokku, et lähiajal tehakse ühisvisiit Liibanoni, kus Eesti ja Soome kaitseväelased teenivad üheskoos ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL.

Kaitseminister Hanso on täna töövisiidil Soomes ja Rootsis, kus kohtub oma kolleegide Jussi Niinistö ja Peter Hultqvistiga.

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2019|Kaitseministeerium

Õppused Läänemerel näitavad liitlaste pühendumust

Liitlased viivad sel suvel Läänemerel läbi suuremahulised õppused, Ameerika Ühendriikide juhtimisel iga-aastase Balti regiooni rahvusvahelise õppuse BALTOPS ning Ühendkuningriigi eestvedamisel siirmisõppuse Baltic Protector.

31.05.2019|Kaitseministeerium

Kaitseinvesteeringute keskuse järgmine direktor on Kusti Salm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse järgmiseks direktoriks ministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salmi.

Kusti Salm asub ametisse 23. juulil, mil lõpeb praeguse direktori kolonel Rauno Sirgi kolmeaastane ametiaeg. Kolonel Sirk jätkab rotatsiooni korras teenistust kaitseväes.