Sa oled siin

Eesti ja Soome kaitseministrid sõlmisid kahepoolse kaitsekoostöö raamkokkuleppe

19. Jaanuar 2017 - 9:07

Kaitseminister Margus Tsahkna viibis eile oma esimesel välisvisiidil Soomes, kus kohtus Soome kaitseministri Jussi Niinistöga ning külastas Soome Kaitseväe Peastaapi.

Kohtumisel minister Niinistöga vahetati mõtteid regionaalse julgeoleku, kahepoolse ja Põhjala-Balti kaitsekoostöö edendamise ning Euroopa Liidu ja NATO teemadel.

Ühtlasi allkirjastasid kaitseministrid Eesti-Soome kahepoolse kaitsekoostöö raamkokkuleppe, mis toob välja valdkonnad ja seab eesmärgid, milles kahepoolset kaitsekoostööd edasi arendada.

“Eesti ja Soome jagavad geopoliitilist keskkonda, mis nõuab ka tihedat koostööd. Juba täna teeme Soomega koostööd osaledes ühiselt ÜRO rahutagamismissioonil UNIFIL Liibanonis või kaitsevaldkonna hangete läbiviimisel. Koostöölepe kinnitab Soome ja Eesti soovi teha veel tihedamat ja regulaarset kaitsealast koostööd,” ütles kaitseminister Margus Tsahkna.

Edasist tihedamat koostööd soovivad kaks riiki teha kaitsepoliitika, infovahetuse, võimearenduse, kaitsealase hariduse, õppuste ning kriisireguleerimise valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2019|Kaitseministeerium

Õppused Läänemerel näitavad liitlaste pühendumust

Liitlased viivad sel suvel Läänemerel läbi suuremahulised õppused, Ameerika Ühendriikide juhtimisel iga-aastase Balti regiooni rahvusvahelise õppuse BALTOPS ning Ühendkuningriigi eestvedamisel siirmisõppuse Baltic Protector.

31.05.2019|Kaitseministeerium

Kaitseinvesteeringute keskuse järgmine direktor on Kusti Salm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse järgmiseks direktoriks ministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salmi.

Kusti Salm asub ametisse 23. juulil, mil lõpeb praeguse direktori kolonel Rauno Sirgi kolmeaastane ametiaeg. Kolonel Sirk jätkab rotatsiooni korras teenistust kaitseväes.