Sa oled siin

Belgia peaminister kohtus Eestis teenivate Belgia sõduritega

21. Veebruar 2019 - 11:55
Belgia peaminister Charles Michel, kes kohtus kaitseväe keskpolügoonil hetkel Eestis teeniva NATO lahingugrupi Belgia üksusega
Belgia peaminister Charles Michel, kes kohtus kaitseväe keskpolügoonil hetkel Eestis teeniva NATO lahingugrupi Belgia üksusega

Eestisse saabus täna visiidile Belgia peaminister Charles Michel, kes kohtus kaitseväe keskpolügoonil hetkel Eestis teeniva NATO lahingugrupi Belgia üksusega. Peaministrit saatis Eesti kaitseminister Jüri Luik.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on äärmiselt oluline, et liitlasvägede kohalolekut Balti riikides ja Poolas nähtaks NATO ühtse pingutusena. “Otsusega tuua oma üksus Eestisse näitab Belgia, et Eesti kaitsmine on kogu NATO kaitsmine,” ütles Luik. Ta lisas, et Eesti kaitsekoostöö Belgiaga on väga pikaajaline ja mitmeplaaniline kõigi väeliikide osas. „Tervitame oma liitlase saabumist,” lisas Luik.

Belgia on esimene riik, kes 2004. aastal alustas Balti riikide õhuruumi turvamist Leedust. Kahel korral on Belgia hävitajad osalenud NATO õhuturbemissioonil Ämaris. Eelmise aasta mais osales suurõppusel Siil Belgia logistikameeskond, samuti on mereväel pikaaegne koostöö Belgia mereväega, kelle miinitõrjelaevad külastavad regulaarselt Eestit. Lisaks on kevadistel suurõppustel regulaarselt osalenud belglaste õhutõrjemeeskonnad.

Lisainfo: press[at]kaitseministeerium[dot]ee